PŘÍBĚHY ZNAČEK: Amansoycandles a benefity sojových svíček

Není nad to si uvařit šálek bylinkového čaje, otevřít knihu a zapálit svíčku. Právě teď máme šanci si tyto chvíle užít, pojďte si  je tedy ještě vymazlit něčím výjimečným navrch, jako jsou svíčky české výroby Amansoyacandles. 

 

Zakladatelku značky Kateřinu Vávrovou k jejich tvorbě inspirovala touha po něčem přírodním a nezávadném. Svíčky jsou totiž oproti těm klasickým vyrobené ze sojového vosku. Ten má několik nezanedbatelných výhod. Je ekologický a zdravotně nezávadný. Narozdíl od parafínu nevylučuje při hoření nebezpečné látky jako je třeba benzen. Díky jejich složení se dají použít i na pokožku. Svíčky jsou ohleduplné k vašemu zdraví, ale i k přírodě. Sójový vosk je biologicky rozložitelný, a pokud si svíčkou náhodou pokapete oblečení, snadno ho vyperete. Kromě toho, že je k výrobě používán stoprocentní vosk ze sójových bobů, jsou vyráběny ručně do recyklovatelných sklenic. Při jejich koupi tak nejenže podpoříte domácí výrobce, ale navíc nezatížíte planetu mezinárodním dovozem. Mezi jejich další výhody patří i to, že oproti klasickým svíčkám hoří delší dobu. Vůni éterických olejů, o které jsou obohacené, si vychutnáte dvakrát tak déle. Nižší teplota tání se zase postará o intenzivnější vůni. 

 

DSC_5805websize  DSC_5763websize

 Fík & Mandle - originální kolekce svíček Aman & Soul Bowl                 Kardamon & Kokos - originální kolekce svíček Aman & Soul Bowl

 

Amansoycandles a Soul Bowl spojili síly a vytvořili svíčky na míru tak, aby zapadaly do naší filozofie. Vůně mandlí a kokosu evokuje dovolenou v tropech. Na mysl vám vytane červeně zbarvená obloha, vlhkost džungle a čerstvé ovoce. Je přímo inspirována exotickou Indonésií stejně jako kombinace kokosu a kardamonu. Ta se svou nasládlou vůní hodí pro sváteční příležitosti.

 

garden  forest

Bytový parfém Garden                                                                           Bytový parfém Forest

 

Kromě originální kolekce svíček Soul Bowl jsme pro vás nově naskladnili kompletní sortiment Amansoycandles, ve které najde svou vůni snad každý. Obsahuje vůně svěží a citrusové, květinové či dřevité a mimo jiné v kolekci najdete novinku v podobě interiérových parfémů. Přírodní éterické oleje mají aromaterapeutický účinek a mohou poskytnout útěchu při jakékoliv aktivitě. Vůně, které z nich vycházejí mohou ovlivnit  náladu, ale i zdravotní stav. Působí příznivě na nervový systém, imunitu a emoce. Jsou navíc poskládány tak, aby se navzájem posilovaly a doplňovaly. Fantazii se meze nekladou. Hodí se ke cvičení jógy nebo k oblíbenému seriálu a skleničce vína. 

 

83916730_298119427813468_1071670520186929152_n83734540_873607949764691_5138180959455150080_n

Svíčka Mood                                                                                         Svíčka Gaia

 

Amansoycandles byly podle své zakladatelky původně vytvořeny jako dárky pro rodinu. Sklidily však takový úspěch, že je Kateřina začala zdokonalovat a postupem času i prodávat. Ovocno-dřevitá vůně Gaia inspirovaná přírodou a její schopností plodit. Svíčka, s výraznou vůní jablek, cedru a pačule, oslavuje naší planetu a vyzývá k její ochraně. Nastávající nevěsty se zase mohou těšit na svíčku Wedding s jemnou ambrovou vůní, která zpříjemní plánování velkého dne. Pro navození pohodové atmosféry je jako pravá svíčka Mood s vůní pomerančové silice, santalového dřeva a hřebíčku. Probouzí pocity štěstí a radosti. Poslední dvě z nových vůní se hodí proti boji s únavou. Svíčka TSS kombinuje vůni máty a čokolády tak dokonale, že ji budete chtít ochutnat. B15 zase svou borovicovou vůní připomíná lesnaté háje kolem středozemního moře. Všechny ale mají jedno společné. Přináší intenzivní smyslový zážitek. Nechte se jimi hýčkat i vy.

 

Autor: Barbora Nováková // Foto: Amansoycandles